Mapa dań świata: wszystkie lokalne smaki w jednym miejscu!

Tym razem mamy dla Was mapkę, którą docenią wszyscy smakosze i znawcy kulinariów, ale też osoby szukające kuchennych inspiracji. Idea jest prosta: TasteAtlas ma być naszym przewodnikiem po smakach świata i kultowych lokalnych daniach, które najlepiej smakują tam, gdzie je wymyślono.

Mapa dań świata: wszystkie lokalne smaki w jednym miejscu!

TasteAtlas to strona internetowa, która ma w jednym miejscu agregować lokalne przysmaki. Spodziewasz się kolejnej sponsorowanej strony, której zawartość ma niewiele wspólnego z rzeczywistością? Nic z tego! Siłą witryny jest zaangażowanie społeczności i moderacja zawartości, co minimalizuje jej traktowanie jako miejsca uprawiania szeptanego marketingu.

Garść ciekawostek: początkowy ekran to mapa Europy, na której naniesiono lokalizację uznanych regionalnych potraw – po kliknięciu na opcję szukania dań otrzymujemy obraz oddalony, obejmujący cały świat. Możemy skorzystać z oka wyszukiwarki i tu wskazywać konkretne nazwy bądź udać się w podróż myszką po mapie, po czym przeglądać miniaturki i nazwy potraw (rzecz jasna w językach narodowych, więc powodzenia na Węgrzech).

W przypadku Polski znajdziemy tu całkiem pokaźną kolekcję naszych dań regionalnych: od toruńskich pierników, przez kluski śląskie po … pierogi ruskie!

Nasze patronaty

GIScience 2021
27-30 września 2021
Informacja przestrzenna impulsem dla rozwoju lokalnego
26-27.05.2021
XXI Conference of PhD Students and Young Scientists
23-25.06.2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018