• gisplay.pl

Naturalne bogactwa Polski. Nowa aplikacja pomoże w nauce

Zadaniem aplikacji "Naturalne bogactwa Polski" jest wspieranie nauki geografii na poziomie szkół ponadpodstawowych. Dzięki niej zdobędziesz wiedzę w zakresie rozlokowania surowców na terenie Polski czy ich wpływu na gospodarkę.

Naturalne bogactwa Polski - nowa aplikacja pomoże w nauce

Fundacja im. Anny Pasek wspólnie ze Studenckim Kołem Naukowym Geoinformatyków GeoIT działającym na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, zachęcają do korzystania z wspólnej autorskiej darmowej aplikacji internetowej, która pomoże pozyskać, poukładać i rozwinąć wiedzę na temat bogactw naturalnych występujących w Polsce.

Aplikacja „Naturalne bogactwa Polski” oparta jest na technologiach web-GIS, które pozwolają na przyjemną i efektywną naukę z dynamiczną mapą cyfrową. Interfejs aplikacji został tak zaprojektowany, by nauka była wygodna zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Na każdym etapie nauki można zweryfikować swoją wiedzę, wypełniając przygotowane w aplikacji testy. Wykorzystane w aplikacji dane przestrzenne pochodzą z Państwowego Instytutu Geologicznego.

Aplikacja „Naturalne bogactwa Polski” powstała w ramach programu „Minigranty im. Anny Pasek dla Kół Naukowych Edycja I”, który dedykowany jest młodym i ambitnym zespołom z różnorodnych Kół Naukowych, które w swych badaniach i działaniach, twórczo wykorzystują narzędzia i techniki geoinformacji oraz które chcą rozwijać edukację w tym obszarze. Organizatorem i sponsorem programu Minigranty im. Anny Pasek, jest Fundacja im. Anny Pasek, działająca w partnerstwie z firmą ESRI Polska.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser