• gisplay.pl

AGH ma tyflomapę kampusu

Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie udostępniono tyflomapę, czyli mapę, którą można odczytywać za pomocą zmysłu dotyku.

AGH ma tyflomapę kampusu (fot. AGH/Facebook)

AGH ma tyflomapę kampusu (fot. AGH/Facebook)

Mapę przygotował zespół pracowników Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH i ZSN - jednostki, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami studiujące i pracujące w AGH. Mapa jest przeznaczona przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnościami narządu wzroku, jednak jest idealna dla każdego, kto chce poruszać się po Kampusie AGH bez problemu.

Każdy budynek oraz ulice okalające Kampus AGH są na niej opisane w alfabecie Braille'a. Dodatkowo wszystkie wydziały są uzupełnione komentarzem dźwiękowym, z którego można dowiedzieć się m.in. ile dany budynek ma kondygnacji, a także czy posiada odpowiednie udogodnienia.

Mapa powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu Akademia Dostępności - Wzmocnienie potencjału AGH w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

 

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018