Nowe przewodniki po woj. świętokrzyskim

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wspólnie z Programem PolskaTurystyczna.pl wydał dwie nowe publikacje promujące region i jego atrakcje turystyczne.

"Informator turystyczny województwa świętokrzyskiego" jest swoistym przewodnikiem w pigułce po regionie świętokrzyskim. Zaprezentowano w nim Kielce - stolicę województwa oraz atrakcje turystyczne uporządkowane tematycznie. W publikacji zapoznamy się z perłami ziemi świętokrzyskiej, sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi, podziemnymi trasami turystycznymi, kolejkami wąskotorowymi, zabytkami kultury żydowskiej. Osobne rozdziały poświęcono placówkom kultury (muzea, skanseny, izby, galerie,wystawy, kina, ośrodki kultury) oraz przyrodzie, na czele ze Świętokrzyskim Parkiem Narodowym. W poszukiwaniu doznań duchowych można tu wybrać się na Święty Krzyż, do Kałkowa-Godowa albo na wędrówkę szlakiem sanktuariów. Wiedzę o świecie poszerzą podróże do historycznych miast, takich jak Sandomierz, Kielce, Pińczów czy też Szydłów, w których można obcować ze śladami przeszłości i skarbami, jakie pozostawili dawni mieszkańcy. Także poza miastami zachowały się liczne zamki, pałace i dwory (Ujazd, Kurozwęki, Sobków, Chęciny), a bogatą kulturę i historię prezentują interesujące muzea i izby pamięci. Siły warto zregenerować, korzystając z bogatej oferty turystyki aktywnej i uzdrowiskowej. Z kolei kontakt z piękną przyrodą zapewnią setki kilometrów szlaków turystycznych. Publikacja oprócz opisów atrakcji zawiera przede wszystkim informacje praktyczne, w tym dane teleadresowe placówek kulturalnych, ośrodków sportowych, hoteli, biur podróży i biur informacji turystycznej, a także rozdziały poświęcone komunikacji i bazie uzdrowiskowej.

"Świętokrzyskie czaruje. Świętokrzyskie zdroje zdrowia i urody" to kolorowy mini-przewodnik o świętokrzyskich uzdrowiskach oraz o ciekawych miejscach, które chętnie zobaczą nie tylko kuracjusze. Trzy podrozdziały prezentują kolejno: krainę zwaną Ponidziem, powiat koniecki i ziemię staszowską. Ze względu na specyfikę publikacji sporo miejsca zajmują szczegółowe opisy poszczególnych obiektów uzdrowiskowych i prowadzonych w nich terapii. Nie zabrakło jednak informacji o zabytkach, ciekawych muzeach i tematycznych szlakach turystycznych, a także ciekawostek dopełniających obrazu regionu. Bogato ilustrowany przewodnik zawiera także część krajoznawczą oraz praktyczną. W tej ostatniej znajdziemy odpowiedź np. na pytania, gdzie szukać noclegu czy informacji turystycznej.

Źródło: PolskaTurystyczna.pl

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser