Mapa Warszawy dla młodych turystów

Dzisiaj (23 maja) miała miejsce premiera wyjątkowej mapy Warszawy - Warsaw use it Map for Young Travellers 2011 - przygotowanej specjalnie z myślą o turystach w wieku 18-35, tzw. "travellersach".

Na mapie znalazło  się 120 subiektywnie wybranych miejsc, nie tylko związanych z bogatym życiem kulturalnym stolicy, lecz także dających pojęcie o charakterze miasta, zapraszających do ulubionych miejsc spotkań młodego pokolenia warszawiaków. Nowością są omówienia wybranych miejsc w szczególnie popularnych okolicach: na Saskiej Kępie, Powiślu, Pradze, Mokotowie, Żoliborzu oraz w Śródmieściu Południowym. Mapa zawiera podstawowe informacje o Warszawie, o komunikacji, o zwyczajach mieszkańców miasta.

Mapa jest anglojęzyczna i dostępna będzie bezpłatnie we wszystkich hostelach w Warszawie i innych miastach kraju, w punktach Informacji Turystycznej, w galeriach, miejscach uczęszczanych przez turystów, a także w wybranych miastach europejskich oraz na stronie www.use-it-warsaw.pl, skąd można pobrać wersję do wydrukowania na kartkach formatu A4 w domowych warunkach.

Publikacja powstała w wyniku współpracy Biura Kultury m.st. Warszawa, europejskiej organizacji non profit USE-IT oraz Fundacji Bęc Zmiana. Tegoroczne wydanie mapy Warszawy wspiera starania miasta w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Teksty do edycji 2011, podobnie jak w roku 2008 i 2009, przygotował Grzegorz Piątek kierownik artystyczny starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, architekt i krytyk architektury, współpracujący z Fundacją Bęc Zmiana przy anglojęzycznych publikacjach takich jak "notes.from.warsaw" czy "archinotes", wraz z Jarosławem Trybusiem był kuratorem nagrodzonego Złotym Lwem Pawilonu Polskiego na Biennale Architektury w Wenecji 2008r. Autorem projektu graficznego jest Dominik Cymer, nagrodzony wieloma nagrodami autor projektów, m.in. dla offowego kolektywu artystyczno-industrialnego Będzin Beat.

Źródło: UM Warszawa

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser