Policja przygotowała mapy z trasami alternatywnymi nad morze

Dla kierowców wybierajacych się nad morze w woj. zachodniopomorskim policja we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie oraz władzami regionu przygotowała 90 tys. bezpłatnych map z trasami alternatywnymi, które mają pomóc w uniknięciu korków na drodze.

Na mapach z zaznaczonymi trasami alternatywnymi, oprócz miejsc pomiaru prędkości  i utrudnień w ruchu, zaznaczone będą kąpieliska i plaże strzeżone. Mapy zostały przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji, we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Pięć tras alternatywnych z południa województwa nad morze będzie obowiązywać w tym sezonie wakacyjnym, od 20 czerwca. Z tras korzystać mogą kierowcy jadący od strony Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, Bydgoszczy oraz Poznania i Piły.

Bezpłatne mapy będą dostępne na stacjach benzynowych, w punktach informacji turystycznej, dodawane do lokalnej prasy oraz do pobrania ze strony internetowej www.szczecin.kwp.gov.pl. Część z 90 tys. wydrukowanych map przekazanych zostanie do sąsiednich województw.

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser