• Jarosław Zoń

Quiz – odgadnij miasto na podstawie zdjęcia satelitarnego

Quiz Unzoomed to prawdziwie trudne wyzwanie dla entuzjastów geografii. Czy dasz radę wskazać prezentowane miasto w zaledwie 6 próbach?

 

Naszym zadaniem podczas rozgrywki jest odgadnięcie w ciągu maksymalnie 6 prób tajemniczego miasta na podstawie zdjęć satelitarnych. Każde błędne odgadnięcie ujawnia więcej otaczającego miasto obszaru, pozwalając na łatwiejsze wskazanie prawidłowej odpowiedzi. W zależności od naszych wskazań, uzyskać możemy 3 odpowiedzi – kolor czerwony oznacza, że pomyliliśmy się o ponad 1000 mil. Kolor pomarańczowy oznacza, że szukane miasto znajduje się mniej niż 1000 mil od tego, które wskazaliśmy. Kolor zielony pojawia się w przypadku prawidłowej odpowiedzi.

Podanie prawidłowej odpowiedzi w jednej lub dwóch próbach wymaga bardzo dużej wiedzy i świetnej znajomości miast na świecie. W przypadku trzeciej błędnej odpowiedzi prezentowany obszar jest już całkiem spory, co skutecznie ułatwia identyfikację miasta. Przedostatnia i ostatnia podpowiedź są już znaczące i powinny w bardzo dużym stopniu ułatwić podanie prawidłowej odpowiedzi, gdyż wtedy widzimy już dobrze kontury państwa, w którym znajduje się szukane przez nas miasto.

Na stronie codziennie pojawia się inne miasto. Po zakończeniu każdej rozgrywki widoczne będą dla nas statystyki, podsumowujące nasze wszystkie dotychczasowe gry pod kątem prób potrzebnych do odgadnięcia. Naszymi wynikami możemy dzielić się ze znajomymi, a dla chętnych osób powstał także serwer na platformie Discord, na którym dyskutować można na temat quizu.

Link: https://www.unzoomed.com/en

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser