• gisplay.pl

Mapbox prezentuje nową, intuicyjną nawigację z widokiem 3D

Widok 3D, informacje w czasie rzeczywistym czy pogodowe alerty - to między innymi ma się znaleźć w nowej nawigacji Mapbox 3D Live Navigation.

Mapbox prezentuje nową, intuicyjną nawigację z widokiem 3D

Nowy produkt Mapbox został zaprezentowany na tegorocznych tragach CES w Las Vegas. Krótka wzmianka pojawiła się także na firmowym blogu. Dowiemy się z niej, że zaletami nowej nawigacji mają być m.in. wizualizacja 3D, jeszcze więcej szczegółów dotyczących drogowego otoczenia oraz informacje z czujników zamontowanych w samochodach. Nowością mają być też alerty o sytuacji pogodowej, która ma wpływ na warunki drogowe.

- Mapbox 3D Live Navigation wykorzystuje sensory nowej generacji podłączone do samochodu. Rozwiązanie obejmuje dane mapowe wzbogacone danymi z czujników pozyskiwanymi w czasie jazdy, zapewniając przejrzystość i atrakcyjność wizualną. W rezultacie nawigacja maksymalizuje przejrzystość wskazówek i pomaga szybciej znajdować miejsca ładowania, parkingi i wejścia do budynków - wyjaśnia Peter Sirota, CEO Mapbox.

Ideą jest zatem stworzenie wszechstronnej i bardziej intuicyjnej nawigacji, która będzie istotnym elementem w półautonomicznych pojazdach. Nie wiadomo jednak czy Mapbox 3D Live Navigation będzie tylko dedykowanym rozwiązaniem dla branży automotive czy także ogólnodostępną aplikacją. Póki co, z produktem można zapoznać się jedynie po wysłaniu zapytania do firmy.

Na targach CES, Mapbox zaprezentował jeszcze jeden nowy produkt - Mapbox for EV - kompleksowe rozwiązanie dla pojazdów elektrycznych, które dokładnie przewiduje aktualny zasięg auta oraz pomaga znaleźć stacje ładowania samochodów elektrycznych a także umożliwia bezpośrednie płatności z ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego auta. Mapbox for EV jest dostępny jako opcja w aplikacji do nawigacji samochodowej Mapbox Dash lub może być zintegrowany z dowolną aplikacją samochodową lub mobilną za pośrednictwem interfejsów Mapbox Cloud API.

 

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser