Automapa i Emapa aktualizują swoje mapy

AutoMapa wraz z najnowszą wersją 6.0, wprowadza informację o ograniczeniach prędkości, dostępne dla większości dróg krajowych i wojewódzkich, oraz kilku największych miast Polski. Natomiast Emapa zaktualizowała swój czołowy produkt MapSet Polska, wprowadzając dodatkowe, nowe elementy i warstwy informacji, m.in. bazę budynków 3D.

 

AutoMapa wprowadza informację o ograniczeniach prędkości

Informacje o dopuszczalnej prędkości poruszania się na danym odcinku drogi zostały wprowadzone na wszystkich drogach międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich, a także w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Radomiu. Informacje te udostępniona zostanie bezpłatnie wszystkim użytkownikom AutoMapy posiadającym ważną licencję już w najnowszej wersji programu - AutoMapa 6.0.

 

Emapa - aktualizacja MapSet Polska

Emapa w produkcie Mapset Polska wprowadza nowe udogodnienia, dzięki którym wyszukiwanie  lokalizacji staje się nie tylko prostsze, ale i zdecydowanie przyjemniejsze.

Jedną z nowości są tablice drogowe wraz z kierunkowością, które znacznie ułatwiają dotarcie do celu przy jednoczesnym zwiększeniu orientacji w terenie. Aplikacja na dzień dzisiejszy zawiera informacje o tablicach zlokalizowanych na autostradach oraz w największych polskich miastach (Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, GOP).

Bazę danych poszerzono również o restrykcje w ruchu drogowym, m.in. dozwolone manewry, ograniczenia dla różnych typów uczestników ruchu (pojazd osobowy, pojazd ciężarowy, pieszy) czy gabarytowe, tonażowe i czasowe restrykcje w ruchu. Baza obejmuje autostrady, drogi ekspresowe, ponad 50% dróg wojewódzkich oraz główne arterie w dużych miastach.

Nowy MapSet Polska to także bogata baza budynków 3D stanowi nie tylko przyjazny użytkownikowi gadżet, ale i przydatne narzędzie zdecydowanie ułatwiające orientację w terenie.

 
Pałac kultury i Złote Tarasy w Warszawie
 
 
Hala Stulecia (Ludowa) we Wrocławiu

 

źródło: Automapa, Emapa

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser