Współpraca NaviExpert i AutoGuard

NaviExpert, dostawca usługi nawigacji GPS w telefonie komórkowym i AutoGuard, operator usług telematycznych zawarły umowę współpracy w zakresie konsolidacji i wymiany danych o natężeniu w ruchu oraz utrudnieniach drogowych. Wspólna baza danych posłuży obu firmom do zaoferowania swoim klientom systemów umożliwiających wyznaczanie trasy i czasu przejazdu w oparciu o aktualnie panującą sytuację na drogach.


NaviExpert wykorzystując unikalną technologię Community Traffic, posiada aktywną bazę danych zawierającą informacje o sposobie poruszania się użytkowników systemu nawigacji GPS oraz specjalistyczną wiedzę i oprogramowanie służące analizie pozyskanych danych z urządzeń GPS w telefonach komórkowych. AutoGuard dysponuje własną, zintegrowaną platformą informatyczną, przeznaczoną do świadczenia i rozwoju usług telematycznych, która wykorzystuje najnowsze technologie w zakresie lokalizacji i łączności bezprzewodowej. Strony podejmując współpracę chcą wzmocnić swoją pozycję rynkową świadcząc usługi w oparciu o skonsolidowane i wiarygodne dane oraz zbudować system informacji drogowej oparty na wzajemnie uzupełniających się źródłach.


"Współpraca nawiązania z firmą AutoGuard to kolejny krok w kierunku budowania profesjonalnego zaplecza informacji online. Dane pozyskiwane od naszego partnera oraz opracowane przez nas zaawansowane algorytmy bieżącego monitorowania oraz predykcji sytuacji drogowej, pozwolą zaoferować nową jakość nawigacji GPS w Polsce. Stworzony przez nas produkt będzie dostępny również dla odbiorców instytucjonalnych zainteresowanych wykorzystaniem bieżących informacji o natężeniu ruchu drogowego."- powiedział Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert.


Już w przyszłym roku klienci AutoGuard mogą spodziewać się prawdziwej rewolucji w zakresie wyznaczania trasy przejazdu. System AutoGuard w oparciu o informacje na temat sytuacji panującej na drogach, uzyskanej z wielu różnorodnych źródeł, będzie w stanie określić aktualny stan natężenia ruchu i wyznaczyć najkorzystniejszą trasę przejazdu. Informacje będą na bieżąco aktualizowane i przekazywane do kierowcy za pomocą sieci GSM.


"W Polsce wciąż nie funkcjonuje kompleksowy system TMC (Traffic Message Channel) informujący kierowców o natężeniu ruchu na drogach, a jak już powstanie to obejmie tylko największe miasta i autostrady. Dzięki informacjom pochodzącym z wielu źródeł jesteśmy w stanie określić sytuację panującą na całej sieci dróg w Polsce, a następnie przekazać te dane kierowcy. Dzięki współpracy z NaviExpert zyskamy kolejne cenne źródło informacji, które zasili nasz system." - powiedział Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard S.A.

źródło: NaviExpert

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser