Porozumienie GUGiK z Centrum Badań Kosmicznych PAN

W ubiegłym tygodniu (07.01.2010 r.) zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Głównym Geodetą Kraju i Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie. Głównym celem porozumienia jest wykorzystanie obserwacji z wybranych stacji systemu ASG-EUPOS do badania i porównania sygnałów z satelitów EGNOS i GALILEO.


Porozumienie obowiązywać będzie do 31.12.2011 r. z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Porozumienie zostało podpisane przez Panią Jolantę Orlińską i Pana Prof. dr hab. inż. Marka Banaszkiewicza - Dyrektora Centrum Badań Kosmicznych PAN. Podpisanie Porozumienia było okazją do określenia potencjalnych obszarów współpracy pomiędzy Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii i Centrum Badań Kosmicznych PAN, a także do zaprezentowania przez pracowników Centrum Badań Kosmicznych PAN osiągnięć w dziedzinie geodezji. Pani Prezes Orlińska miała również możliwość obejrzenia ośrodka odbioru i opracowania sygnałów z systemów GPS, EGNOS i GALILEO funkcjonującego w CBK PAN.

źródło: GUGiK

Nasze patronaty

Informacja Przestrzenna IMPULSem dla rozwoju lokalnego
10 czerwca 2026
Geospatial and Space Technology Forum 2026
24–25 czerwca 2026
Intergeo 2026
15-17 września 2026
BUDMA 2026
3-6.02.2026
GeoConnect Expo
14-15 czerwca 2026

Mapa GIS

Znajdź firmę, sklep, studia...