GPS w gdańskich tramwajach i autobusach

W 350 gdańskich tramwajach i autobusach dobiega końca montaż urządzeń GPS, które powiązane będą z elektronicznymi tablicami znajdującymi się na przystankach. Jest to końcowy etap budowy Systemu Informacji Pasażerskiej Gdańska, który ma w pełni rozpocząć działanie w ciągu najbliższych tygodni.


Obecnie trwa testowanie systemu oraz wieszanie ostatnich tablic, których montaż rozpoczął się  jesienią 2009 r. Tablice montowane są głównie w centrum i we Wrzeszczu, ale pojedyncze tablice przewidziano także m.in. na Morenie, w Jelitkowie i Sobieszewie. W przyszłości planuje się montaż dodatkowych tablic przy lotnisku oraz na przystankach nowej linii tramwajowej z Chełmu na Łostowice. Dzięki Systemowi Informacji Pasażerskiej podróżni będą wiedzieli o ewentualnych spóźnieniach, gdyż na tablicy wyświetlony będzie rzeczywisty czas przyjazdu komunikacji.

Systemem Informacji Pasażerskiej miał ruszyć w zeszłym roku, jednak problemy związane m.in. z pozwoleniami na przyłączanie zasilania do tablic, opóźnił start systemu o kilka miesięcy.


Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser