Automapa podsumowuje rok 2009

Automapa może zaliczyc rok 2009 do udanych. W zeszłym roku o ponad 100 tysięcy zwiększyła się liczba legalnych użytkowników programu, a liczba kupowanych subskrypcji wzrosła o 40 %. Rok 2009 był również rekordowy dla AutoMapy pod względem przyznanych nagród i wyróżnień.


Obecnie Automapa liczy ponad 450 tysięcy użytkowników. W zeszłym roku ponad 80% nowych klientów zdecydowało się kupić AutoMapę w zestawie z urządzeniem nawigacyjnym wybranym spośród szerokiej gamy partnerów, wśród których znajdują się tak uznane marki jak Aristo, AMTech, ASUS, Audiomedia, Becker, Blaupunkt, Blow, Clarion, Eten, FreeWay, HTC, Mio, NavRoad, Nokia, Pentagram, Samsung, Peying, Prolech, Syngio, Smart GPS czy Trak.

AutoMapa została Produktem Roku 2009, uzyskując kolejny rok z rzędu Złoty Laur Konsumenta, oraz tytuł Czempiona Jakości. a w ostatnich dniach roku została wyróżniona tytułem "Produktu Roku" przez magazyn PC World.

W 2009 roku AutoMapa wprowadziła kilka nowości, zarówno w danych map, jak i w funkcjonalności programu. Podróżując po polskich drogach kierowcy są informowani o 500 najniebezpieczniejszych strefach drogowych opracowanych wspólnie z Komendą Główną Policji, oraz są ostrzegani o ponad 15 tysiącach przejazdów kolejowych wprowadzonych do AutoMapy dzięki współpracy z Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. Kierowcy pojazdów ciężarowych mogą od kwietnia wyznaczać trasę z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z typu pojazdu, którym się poruszają, a wszyscy użytkownicy AutoMapy posiadający ważną licencję mogą korzystać z systemu AutoMapa Traffic, który pomoże im pokonać korki i zatory drogowe. AutoMapa Traffic bierze pod uwagę zarówno aktualny stan zakorkowania dróg jak i stan prognozowany na podstawie sygnałów zbieranych non-stop z dróg całej Polski. Tuż przed końcem 2009 roku AutoMapa udostępniła swoim użytkownikom czwartą aktualizację map z danymi pochodzącymi z grudnia 2009 roku.

źródło: Automapa
Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser