• gisplay.pl

Nawigacje TomTom AmiGO i Sygic dostępne przez Android Auto

Dobra informacja dla kierowców korzystających z Android Auto. Od teraz na ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego swojego pojazdu mogą korzystać z nawigacji TomTom AmiGO oraz Sygic.

Nawigacja TomTom AmiGO dostępna przez Android Auto

TomTom AmiGO oraz Sygic to jedne z pierwszych aplikacji nawigacyjnych dostarczanych przez firmy zewnętrzne z możliwością obsługi przez Android Auto.

TomTom AmiGO to bezpłatna aplikacja nawigacyjna, w której kluczową rolę odgrywa społeczność. Kierowcy mogą łatwo zgłaszać i udostępniać informacje o tym, co dzieje się na drodze, korzystać z przejrzystych tras i wskazówek oraz otrzymywać dane w czasie rzeczywistym: ostrzeżenia o fotoradarach, zagrożeniach, korkach oraz zablokowanych i zamkniętych drogach. Komfort użytkowania zapewnia przejrzysty, łatwy w obsłudze i wolny od reklam interfejs użytkownika.

Sygic to nawigacja samochodowa pracująca na popularnych mapach TomTom. Jej największą zaletą jest praca offline, która pozwala korzystać z aplikacji bez dostępu do sieci. Sygic oferuje podstawowe funkcje za darmo. Opcje premium możemy wykupić za pomocą jednorazowej opłaty (wysokość zależy od wybranego pakietu map i aktualnych promocji). Aby zapoznać się z możliwościami programu po zainstalowaniu otrzymujemy 7 dni na testy.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku Google dopuściło zewnętrzne nawigacje, ale także inne aplikacje przydatne dla kierowców (dotyczące parkowania i ładowanie pojazdów elektrycznych) do swojego oprogramowania, podając wytyczne i dokumentację do tworzenia i optymalizacji aplikacji pod kątem obsługi w Android Auto. Do tej pory kierowcy mogli korzystać jedynie z nawigacji Map Google i Waze.

Wiemy także, że trwają prace nad dopasowaniem aplikacji AutoMapa i Yanosik i w niedalekiej przyszłości także one mają pojawić się w wersji dla Android Auto.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser