• gisplay.pl

Podlaskie samorządy dostaną pieniądze na rozwój geodezyjnych e-usług

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał blisko 19 mln zł z funduszy europejskich na dofinansowanie 10 projektów zgłoszonych przez podlaskie samorządy.

Zarząd dofinansował wszystkie projekty, które zostały pozytywnie ocenione w konkursie.

– Zależy nam na tym, aby e-usługi stały się powszechne w użyciu. Petenci nie wychodząc z domu mogą załatwić wiele spraw urzędowych, oszczędzając czas i unikając kolejek. To staje się standardem w dzisiejszych czasach i cieszymy się, że Podlaskie ma się w tym względzie czym pochwalić. Takie rozwiązanie jest również bardzo potrzebne w kontekście niedawnej pandemii COVID-19. Przekonaliśmy się wtedy, że usługi online są bezpieczne i bardzo potrzebne – mówił marszałek Artur Kosicki.

I tak np., dzięki decyzji zarządu, w Starostwie Powiatowym w Białymstoku zostanie przeprowadzona digitalizacja zasobów geodezyjno-kartograficznych, które do tej pory istniały tylko w wersji papierowej w tamtejszym wydziale geodezji, katastru i nieruchomości. A w Starostwie Powiatowym w Kolnie e-usługi dla mieszkańców zostaną rozwinięte zwłaszcza w obszarze dróg, geodezji, gospodarki nieruchomościami, budownictwa oraz ochrony środowiska.

Lista inwestycji z dotacjami [pdf]

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser