• gisplay.pl

Podlaskie samorządy dostaną pieniądze na rozwój geodezyjnych e-usług

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał blisko 19 mln zł z funduszy europejskich na dofinansowanie 10 projektów zgłoszonych przez podlaskie samorządy.

Zarząd dofinansował wszystkie projekty, które zostały pozytywnie ocenione w konkursie.

– Zależy nam na tym, aby e-usługi stały się powszechne w użyciu. Petenci nie wychodząc z domu mogą załatwić wiele spraw urzędowych, oszczędzając czas i unikając kolejek. To staje się standardem w dzisiejszych czasach i cieszymy się, że Podlaskie ma się w tym względzie czym pochwalić. Takie rozwiązanie jest również bardzo potrzebne w kontekście niedawnej pandemii COVID-19. Przekonaliśmy się wtedy, że usługi online są bezpieczne i bardzo potrzebne – mówił marszałek Artur Kosicki.

I tak np., dzięki decyzji zarządu, w Starostwie Powiatowym w Białymstoku zostanie przeprowadzona digitalizacja zasobów geodezyjno-kartograficznych, które do tej pory istniały tylko w wersji papierowej w tamtejszym wydziale geodezji, katastru i nieruchomości. A w Starostwie Powiatowym w Kolnie e-usługi dla mieszkańców zostaną rozwinięte zwłaszcza w obszarze dróg, geodezji, gospodarki nieruchomościami, budownictwa oraz ochrony środowiska.

Lista inwestycji z dotacjami [pdf]

 

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018