Mapa zdjęć i filmów dokumentujących inwazję Rosji na Ukrainę

Uruchomiony na początku ubiegłego roku projekt Eyes on Russia zbiera i weryfikuje materiały dokumentujące rosyjską inwazją na Ukrainę.

Mapa zdjęć i filmów dokumentujących inwazję Rosji na Ukrainę

Cel powstałego jeszcze w styczniu 2022 roku projektu jest prosty: dostarczyć światu aktualnych i rzetelnych informacji o wpływie rosyjskiej inwazji na Ukrainę i jej mieszkańców.

"Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom Ukrainy, którzy filmują i dokumentują te wydarzenia. Bez ich odwagi świat nie byłby świadomy pełnego zakresu tego, co dzieje się na wojnie" - czytamy na stronie projektu, za który odpowiada Center for Information Resilience (CIR) -  niezależna organizacja non-profit zajmująca się zwalczaniem dezinformacji, ujawnianiem naruszeń praw człowieka, przede wszystkim kobiet i mniejszości. Projekt wspiera m.in. C4ADS, organizacja zajmująca się zwalczaniem nielegalnych grup, które zagrażają światowemu pokojowi i bezpieczeństwu.

Mapa Eyes on Russia to przede wszystkim obszerna baza danych wideo, zdjęć oraz zobrazowań satelitarnych, a także innych mediów, które zebrano i zweryfikowano w ramach projektu. Dane możemy wyszukiwać po słowach kluczowych, a także filtrować według rodzaju ataku, dotkniętego sektora gospodarki czy okresu.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser