• gisplay.pl

Mundial w Katarze także w Street View

Dzięki zdjęciom Street View możemy wirtualnie przenieść się na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze, usiąść na trybunach stadionów i poczuć atmosferę mundialu.

Aktualne panoramy z mistrzostw do Map Google wrzucają kibice. Powyżej zdjęcie zrobione przez jednego z nich - Mohammeda Ismaila Cheriya Meethalagath - przed jednym ze spotkań Argentyny na stadionie Lusail. Jak nie trudno zauważyć, jest to mecz z Meksykiem, który zakończył się wygraną Argentyny 2:0.

Stadion Lusail to największy stadion piłkarski Katarze. Jeden z ośmiu, na którym rozgrywane są Mistrzostwa Świat w Piłce Nożnej 2022. Może pomieścić 86 tys. widzów i jest w pełni klimatyzowany. Odbyło się na nim już 9 meczów mundialu, w niedzielę rozegrany zostanie finał Francja - Argentyna.

A może chcecie zobaczyć jak wyglądał mecz otwarcia Kataru z Ekwadorem? Poniżej panorama z perspektywy kibica na stadionie Al Bayt Stadium.

I jeszcze jeden mecz. Tym razem grupowe starcie Japonii z Kostaryką, przegrane prez Japończyków 0:1. Tutaj panorama zrobiona w trakcie spotkania.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser