Zapowiedź konferencji dotyczącej nowoczesnych technik w monitorowaniu osuwiskowym

W dniu 22 września odbędzie się konferencja online dotyczą nowoczesnych technik w monitorowaniu osuwiskowym organizowana przez firmę SATIM Monitoring Satelitarny sp. z o.o.

Ideą konferencji jest promowanie wykorzystania nowoczesnych technik pomiarowych w monitorowaniu osuwiskowym. Podczas wystąpień prelegentów zostaną poruszone zagadnienia związane z:

  • przyczynami powstawania procesów osuwiskowych;
  • działaniami Państwowej Służby Geologicznej;
  • technikami satelitarnymi w służbie zarządzania kryzysowego;
  • satelitarnym monitorowaniem osuwisk.

Dodatkowo zostaną przedstawione przykłady wykorzystania technik satelitarnych w Powiecie strzyżowskim, tarnowskim i gorlickim.

Konferencję swoją obecnością zaszczycą: dr Piotr Demczuk (UMCS), dr Tomasz Wojciechowski (PIG-PIB), dr Jakub Ryzenko (CBK PAN),  Elżbieta Wiśniowska-Midura (Starostwo Powiatowe w Strzyżowie), Ewa Jóźwiak (Starostwo Powiatowe w Tarnowie), Daniel Huk (Starostwo Powiatowe w Gorlicach).

Ze strony firmy SATIM na konferencji wystąpi Mateusz Maślanka w swoim wystąpieniu przedstawi koncepcję monitorowania osuwisk z wykorzystaniem danych SAR pozyskanych z satelity Sentinel-1.

Strona konferencji: https://monitoringosuwisk.pl/konferencja/

 

Konferencje - aktualności

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

20 lutego 2024

W dniach 3–5 października 2024 roku w Szczecinie i Pobierowie odbędzie się XXXV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem "Społeczna rola kartografii".

31 stycznia 2024

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2024 r. w Trnavie już po raz dwudziesty ósmy odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Czesko-Słowacko-Polskie Dni Geodezji.

23 stycznia 2024

Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii zaprasza do udziału w międzynarodowej Konferencji pt. „Narzędzia do przekazywania rolnikom informacji na temat plonów z użytków zielonych w...

09 stycznia 2024

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się konferencja online podsumowującej działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

08 stycznia 2024

W dniach 18-20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych...

19 grudnia 2023

W piątek 8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci orgaznizowane przez KNG Dahlta, czyli...

01 grudnia 2023

W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Teledetekcji odbędzie się pod hasłem "Od Kopernika do Łazika. Rok kopernikański - kosmiczne zagadnienia".

28 listopada 2023

Drony do oceny stanu powietrza i upraw, do monitoringu obszarów leśnych, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej – te i wiele więcej zastosowań nowoczesnych technologii pomiarowych...

24 listopada 2023

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Coll. Biologicum UAM w Poznaniu odbędzie się VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Pierwszy dzień obrad...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser