Kongres GIS 2023 – moc informacji przestrzennych
Po największej na świecie konferencji użytkowników GIS, czas na największe takie wydarzenie w Polsce. Już 25 października rozpocznie się organizowany przez Esri Polska Kongres GIS 2023.
Obok przywiezionych wprost z San Diego inspiracji i newsów ze świata GIS, na Kongresie GIS będzie można zapoznać się z tym, jak technologię geolokalizacji w swej działalności wykorzystują m.in. Allegro, Orange, Tatrzański Park Narodowy i Gaz-System, miasta jak Warszawa, Łódź czy Kraków, uczelnie, administracja centralna i samorządowa oraz wiele innych podmiotów. Podzielą się one swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu wykorzystania informacji przestrzennych w biznesie. Wydarzenie wskaże kierunki rozwoju i pokaże, jak budować przewagę konkurencyjną w oparciu o przestrzenne analizy danych.
– Choć nasza globalna wioska staje się coraz mniejsza, to zwiększa się poziom skomplikowania zależności pomiędzy jej częściami – zauważa Bogdan Zawiśliński, Dyrektor Sprzedaży w Esri Polska. – By rozumieć rzeczywistość organizacje potrzebują źródła informacji, przewodnika. Mapy, która pozwoli zorientować się w sytuacji i podjąć najlepsze w danej chwili decyzje, w dodatku szybko. Dlatego po raz kolejny organizujemy Kongres GIS, by w społeczności użytkowników technologii geolokalizacji wymieniać się doświadczeniami, najlepszymi praktykami, pomysłami, dzielić się przykładami zrealizowanych projektów i inspirować do rozwoju. Dokładnie tak samo, jak kilka miesięcy temu miało to miejsce w kalifornijskim San Diego podczas światowego Esri User Conference 2023, gdzie pojawiła się silna reprezentacja polskich organizacji, które już dziś z sukcesami wykorzystują technologię geoprzestrzenną.
Goście kongresu będą mogli poznać najnowsze trendy, rozwiązania i na rzędzia GIS. Spotkanie będzie też wyśmienitą okazją do rozmowy o dobrych praktykach związanych z wdrożeniem i unowocześnieniem systemu GIS w przedsiębiorstwie, urzędzie czy firmie prywatnej. Z pewnością nie zabraknie też dyskusji o tym, jak wykorzystać potencjał informacji przestrzennej i dzięki temu usprawniać procesy decyzyjne.
– Choć od słynnego Yellowstone jesteśmy mniejsi czterdziestokrotnie, to dorównujemy mu w liczbie gości. Odwiedza nas ponad 4 mln osób w ciągu roku. Pogodzenie ruchu turystycznego o takim natężeniu z ochroną przyrody stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście wspierają nas narzędzia bazujące na GIS – mówi Katarzyna Dąbrowska-Stanik, Starszy Specjalista w Zespole ds. Danych Przestrzennych Tatrzańskiego Parku Narodowego. – O tym, jak zbieramy dane GIS, do czego wykorzystujemy aplikacje mobilne, a do czego drona, jak przetwarzamy i wizualizujemy pozyskane dane opowiemy podczas naszej prezentacji „Przykłady wykorzystania systemu ArcGIS Enterprise w Tatrzańskim Parku Narodowym”.
Tegoroczna edycja kongresu organizowana jest pod hasłem „Zmień perspektywę!”. Jest to odzwierciedleniem faktu, że rozwiązania bazujące na GIS pozwalają wykorzystującym je organizacjom w zupełnie nowy sposób spojrzeć na swoją działalność i otoczenie, a w efekcie dostrzec to, czego często nie widzą inni. O tej nowej perspektywie podczas dwudniowego spotkania opowiadać będą przedstawiciele administracji centralnej i samorządowej, biznesu, operatorzy logistyczni, zarządzający infrastrukturą krytyczną i naukowcy.
Wszystko to podczas dwudniowego spotkania (25-26 października) w wyjątkowych wnętrzach pochodzącej z XIX wieku Cukrowni Żnin. Miejsce to będzie stanowiło dodatkowy pretekst do zmiany perspektywy patrzenia na codzienne wyzwania przez uczestników kongresu. Pozwoli dotknąć historii i podjąć refleksję nad rewolucjami technologicznymi, które odciskają wyraźny ślad na naszej rzeczywistości. Dziś uczestniczymy w czwartej z nich, a technologia geoprzestrzenna jest jednym z jej najistotniejszych komponentów.
Więcej informacji o wydarzeniu, m.in. jego szczegółową agendę, a także formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej Kongres GIS 2023. Zapraszamy do udziału!
Konferencje - aktualności

AGH zaprasza na szkolenie z transformacji danych przestrzennych w FME
24 kwietnia 2025Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH zaprasza na szkolenie obejmujące zagadnienia praktycznego wykorzystania technologii ETL (Ekstrakcji, Transformowania i Ładowania) i...

Program IV Spotkania Użytkowników QGIS
22 kwietnia 2025Poznaliśmy program IV Spotkania Użytkowników QGIS, które odbędzie się w dniach 25–26 czerwca 2025 r. na Politechnice Łódzkiej.

O nowoczesnych technologiach na konferencji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej
08 kwietnia 2025„Wykorzystanie nowoczesnych technologii w geodezji i kartografii” pod takim hasłem odbyła się zorganizowana przez Głównego Geodetę Kraju Alicję Kulkę konferencja Służby Geodezyjnej i Kartograficznej.

Podsumowanie spotkania w sprawie budowy modelu danych infrastruktury rowerowej
28 marca 2025W dniach 20-21 marca br. na Politechnice Warszawskiej odbyły się warsztaty dotyczące budowy modelu danych infrastruktury rowerowej.

Konferencja dotycząca zastosowania technologii GIS w obszarze ochrony ludności
27 marca 2025W dniach 2-3 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja „Wyższy wymiar bezpieczeństwa – GIS w ochronie ludności” organizowana przez Akademię Pożarniczą oraz Esri Polska.

Zapowiedź konferencji EuroCOW 2025
27 marca 2025W dniach 16-18 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja EuroCOW 2025 - European Workshop on Calibration and Orientation Remote Sensing.

Europejskie Dni Kosmiczne 2025 w Gdańsku
26 marca 2025Organizowane przez Komisję Europejską pod patronatem polskiej prezydencji w Radzie UE, tegoroczne Europejskie Dni Kosmiczne odbędą się w Gdańsku w dniach 27–28 maja.

Seminarium dotyczące wykorzystanie danych programu Copernicus
26 marca 2025Zakład Obserwacji Ziemi CBK PAN zaprasza na seminarium pt. „Wykorzystanie danych programu Copernicus – serwisy i aplikacje w obszarze zlewni Morza Bałtyckiego”, które odbędzie w dniu 7 kwietnia 2025...

Już w maju kluczowe wydarzenie dla branży geoinformacyjnej – Kongres GIS 2025
25 marca 2025W dniach 22-23 maja w Folwarku Łochów zgromadzą się przedstawiciele świata biznesu i nauki, eksperci, praktycy i wszyscy, którzy w swych działaniach wykorzystują systemy informacji geograficznej...

Konferencja dotycząca geodezji inżynieryjnej w budownictwie i monitoringu środowiska
24 marca 2025W dniach 22-23 maja 2025 r. odbędzie się XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu Aktualne Problemy w Geodezji Inżynieryjnej, pt. "Nowe wyzwania geodezji inżynieryjnej w...
More Articles
- IV Spotkanie Użytkowników QGIS19 marca 2025
- Konferencja poświęcona tematyce zabytków geodezji oraz ich badaniom04 marca 2025
- XLVII Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna w ramach Kongresu Geografii Polskiej03 marca 2025
- Ruszyły zapisy na XIX Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji03 lutego 2025
- XXIX Międzynarodowe Polsko-Czesko-Słowackie Dni Geodezji odbędą się w Legnicy15 stycznia 2025
- Warsztaty prezentujące wyniki projektu FPCUP dotyczące zlewni Morza Bałtyckiego09 stycznia 2025
- Podsumowanie IX Forum GPS. Poznaliśmy najlepsze referaty i postery studentów geodezji23 grudnia 2024
- Zaproszenie na Dzień Teledetekcji 202412 grudnia 2024
- Duże zainteresowanie obchodami Dnia GIS w Jarosławiu03 grudnia 2024
- Zaproszenie na IX Forum Uni – Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci03 grudnia 2024