VIII Forum Uni-Biznes Geodezja-Przedsiębiorcy-Studenci za nami

W piątek 8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci orgaznizowane przez KNG Dahlta, czyli konferencja, której głównym celem jest wzmocnienie integracji między studentami a przedstawicielami firm z branży geodezyjnej i geoinformacyjnej.

VIII Forum Uni-Biznes - przedsiębiorcy odpowiadają na pytania studentów (fot. WGGiIŚ AGH)

VIII Forum Uni-Biznes - przedsiębiorcy odpowiadają na pytania studentów (fot. WGGiIŚ AGH)

Uczestnicy mogli wysłuchać prelegentów oraz obejrzeć postery autorów z kół naukowych z całej Polski. Referaty oceniało Jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele zaproszonych firm oraz dr inż. Mikołaj Skulich - opiekun KNG Dahlta, w roli przewodniczącego Jury. Prezentacje były na tak wysokim poziomie, że nie sposób było wyłonić tylko 3 zwycięzców - 2 miejsce zajęły aż 2 referaty.

  1. Beata Olearczyk - "Zastosowanie plecakowego systemu skanowania NavVis VLX do pomiaru budynku",
  2. Mikołaj Kowalski - "QGNSS - przetwarzanie statycznych pomiarów satelitarnych w QGIS-ie" oraz Michał Prędki - "Ocena potencjału technologii Wi‑Fi oraz Bluetooth do tworzenia nawigacji wewnątrz budynkowych",
  3. Martyna Futoma oraz Kamil Błachowicz - "Modelowanie 3D obiektów zabytkowych z wykorzystaniem filmów z serwisów społecznościowych na przykładzie pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie".

Nagrodę publiczności w sesji posterowej zdobyli Marta Piasecka i Jakub Tabor za poster "Analiza możliwości zastosowania danych wysokościowych dostępnych bez opłat w praktyce geodezyjnej na przykładzie fragmentu Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej".

Ostatnią częścią konferencji był Panel Dyskusyjny między studentami a zaproszonymi gośćmi. Przedsiębiorcy odpowiadali na pytania, które najbardziej nurtowały studentów, a także opowiedzieli o swojej pracy i oczekiwaniach wobec przyszłych pracowników.

Konferencje - aktualności

14 czerwca 2024

W dniach 23-25 października 2024 r. we Wrocławiu w formie hybrydowej odbędzie się międzynarodowa konferencja XXIV Conference of PhD Students and Young Scientists (wcześniej Konferencja Doktorantów i...

05 czerwca 2024

We wtorek 4 czerwca we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa edycja konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego". Jak co roku, nie zabrakło ciekawych prelekcji dających mocny,...

22 maja 2024

W dniach 16-18 września 2024 roku w Szczecinie odbędzie się I Międzynarodowa Szkoła Letnia organizowana przez Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (PTFiT) wraz z Niemieckim Towarzystwem...

20 maja 2024

W niedzielę (19 maja) w Akrze, stolicy Ghany rozpoczęło się jedno z największych spotkań geodezyjnych na świecie - FIG Working Week 2024.

17 maja 2024

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zaprasza na szkolenie on-line i warsztaty stacjonarne dotyczące planowania przestrzennego po nowelizacji ustawy.

16 maja 2024

Tegoroczny GeoPiknik odbędzie się 24 maja na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego w Józefosławiu.

14 maja 2024

Dostępny jest już szczegółowy program III Spotkania użytkowników QGIS, które w dniach 25-26 czerwca 2024 roku odbędzie się w Poznaniu.

10 maja 2024

W dniach 18-21 lipca 2024 roku na Politechnice Łódzkiej odbędzie się State of the Map Europe 2024 - międzynarodowe wydarzenie, które odbywa się w różnych krajach Europy. Jego celem jest wymiana...

08 maja 2024

Ruszyły zapisy na X edycję konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego", która odbędzie się w dniach 4 – 5 czerwca 2024 roku we Wrocławiu.

24 kwietnia 2024

W dniach 4-5 listopada 2024 roku odbędzie się XXXII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem "Geoinformacja w czasach sztucznej inteligencji".

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser