Globema zaprasza na konferencję dotyczącą pracy z danymi

Już w czerwcu odbędzie się bezpłatna konferencja „Dane / Wiedza / Innowacje”, organizowana w Warszawie przez firmę Globema. Wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wizualizacją danych w kontekście biznesowym. Patronem wydarzenia jest portal gisplay.pl.

Globema zaprasza na konferencję dotyczącą danych

Żyjemy w czasach informacji. Codziennie wytwarzamy i przetwarzamy ogromne ilości danych. Co zrobić, aby praca z nimi miała sens, przebiegała sprawnie, a gromadzone dane można było łatwo zamienić w użyteczne informacje, które pomogą rozwijać się biznesowi czy usprawnić działanie rożnego rodzaju instytucji?

Te pytanie stały się inspiracją do zorganizowania konferencji „Dane / Wiedza / Innowacje”. Podczas wydarzenia eksperci pracy z danymi i przedstawiciele świata biznesu omówią wyzwania i możliwości związane bezpośrednio ze zbieraniem, przetwarzaniem i wizualizacją danych. Zostaną zaprezentowane także rozwiązania, które ułatwiają pracę z danymi. Konferencja będzie świetną okazją do pogłębienia wiedzy o danych i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

Wydarzenie kierowane jest do wszystkich, którzy na co dzień pracują z danymi, przede wszystkim z sektora: ubezpieczeniowego, finansowego, administracji publicznej, nieruchomości, handlu detalicznego, energetycznego (w tym OZE), ciepłowniczego, wod-kan, telekomunikacyjnego, prawnego (kancelarie notarialne) czy budowlanego oraz wszystkich innych poszukujących wiedzy na temat nowoczesnego pozyskiwania, przetwarzania i wizualizacji danych (szczególnie w odniesieniu przestrzennym).

W przeszłości Globema kilkukrotnie organizowała podobne spotkania, takie jak, cieszący się ogromną popularnością wśród specjalistów pracujących z danymi, FME World Tour (4 edycje). Organizatorzy liczą, że konferencja „Dane / Wiedza / Innowacje” będzie równie ciekawa i inspirująca.

Program i zapisy na konferencję

Konferencja „Dane / Wiedza / Innowacje” odbędzie się 14 czerwca 2023 w Centrum konferencyjno-szkoleniowym Golden Floor Eurocentrum w Warszawie.

Program konferencji, podzielony na 3 bloki tematyczne, będzie skupiał się na 3 różnych etapach pracy z danymi: pozyskaniu danych, ich przetwarzaniu oraz wizualizacji. Zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania IT, które wspierają każdy z tych etapów.

W przededniu konferencji – 13 czerwca 2023 – odbędą się warsztaty poświęcone przetwarzaniu danych w praktyce. Z kodem "GISPLAY" otrzymują Państwo 15% zniżki na warsztaty.

Udział w samej konferencji jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Więcej informacji na temat programu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie wydarzenia.

Konferencje - aktualności

12 lipca 2024

Już 15 lipca rozpoczyna się Esri User Conference 2024 - największe na świecie coroczne spotkanie użytkowników rozwiązań Esri odbędzie się w dniach 15-19 lipca 2024 roku w San Diego w Kalifornii.

01 lipca 2024

State of the Map Europe to międzynarodowe wydarzenie kartograficzne odbywające się co roku w różnych krajach pod patronatem OpenStreetMap Foundation. Celem tych spotkań jest wymiana doświadczeń,...

27 czerwca 2024

W dniach 26-27 września 2024 roku w Ciechanowcu odbędzie się XVII Podlaskie Forum GIS pt. „AI – nowoczesne rozwiązania, szansa rozwoju czy zagrożenia w GIS?"

26 czerwca 2024

Do końca czerwca przyjmowane są zgłoszenia do XI edycji Ogólnopolskiej Konferencji "GIS w Nauce", która odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku na Politechnice Gdańskiej.

25 czerwca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS. Wydarzenie, które ma miejsce na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama...

14 czerwca 2024

W dniach 23-25 października 2024 r. we Wrocławiu w formie hybrydowej odbędzie się międzynarodowa konferencja XXIV Conference of PhD Students and Young Scientists (wcześniej Konferencja Doktorantów i...

05 czerwca 2024

We wtorek 4 czerwca we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa edycja konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego". Jak co roku, nie zabrakło ciekawych prelekcji dających mocny,...

22 maja 2024

W dniach 16-18 września 2024 roku w Szczecinie odbędzie się I Międzynarodowa Szkoła Letnia organizowana przez Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (PTFiT) wraz z Niemieckim Towarzystwem...

20 maja 2024

W niedzielę (19 maja) w Akrze, stolicy Ghany rozpoczęło się jedno z największych spotkań geodezyjnych na świecie - FIG Working Week 2024.

17 maja 2024

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zaprasza na szkolenie on-line i warsztaty stacjonarne dotyczące planowania przestrzennego po nowelizacji ustawy.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser