Podlaskie Forum GIS wraca po kilku latach przerwy

W dniach 7-8 września 2023 roku w w Białowieży odbędzie się XVI Podlaskie Forum GIS pt. „GIS – nowe możliwości, narzędzia i zastosowania”.

Podlaskie Forum GIS wraca po kilku latach przerwy

Po dłuższej przerwie wraca Podlaskie Forum GIS - konferncja, która cieszyła się w poprzednich edycjach dużym zainteresowaniem. Celem Konferencji jest rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez pozyskiwanie niezbędnej wiedzy w zakresie stosowania geoinformacji w różnych dziedzinach działalności społeczno-administracyjno-gospodarczej.

XVI Podlaskie Forum GIS daje możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji nad wymaganiami stawianymi przed administracją publiczną oraz instytucjami w zakresie utrzymania i korzystania z systemów informacji przestrzennej. Podczas Konferencji prezentowane będzie bogate doświadczenie przedstawicieli JST i firm, które swoją działalność opierają na systemach GIS. Jak co roku będzie również możliwość zapoznania się z nowościami dotyczącymi oprogramowania, usług czy sprzętu, oferowanymi przez firmy z sektora geoinformacyjnego.

Tematyka, która będzie poruszana na Forum to:

7 września

  • Sesja I: "GEOPORTALE - rewolucyjne zmiany czy ciągły rozwój?"
  • Sesja II: "Bezpieczeństwo publiczne."
  • Sesja III: "Pełna integracja czy okresowa synchronizacja danych? Modele wymiany danych przestrzennych między użytkownikami GIS."

8 września

  • Sesja IV: "Obowiązki i możliwości współdziałania administracji publicznej różnego szczebla."
  • Sesja V: "GIS w kontaktach z obywatelem i narzędzia pracy urzędu."

Konferencja adresowana jest do instytucji i środowisk zainteresowanych wykorzystywaniem informacji przestrzennej, w szczególności przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych oraz instytucji, które w praktyce stosują lub są zainteresowane wdrożeniem systemu GIS.

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne będą dostępne już wkrótce.

Konferencje - aktualności

06 czerwca 2023

Ponad 220 osób wzięło udział w konferencji "Informacja Przestrzenna IMPULSem dla rozwoju lokalnego", która odbyła się 5 czerwca 2023 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

02 czerwca 2023

Alicja Kulka, p.o. Główny Geodeta Kraju zaprasza geodetów uprawnionych na II edycję bezpłatnego szkolenia, które jest w dużej mierze odpowiedzią na liczne pytania i wątpliwości kierowane do Głównego...

01 czerwca 2023

Ruszyły zapisy na organizowane przez GUGiK warsztaty fotogrametryczne pt. „Wykorzystanie danych fotogrametrycznych na potrzeby aktualizacji baz powiatowych”.

29 maja 2023

W dniach od 1 do 4 czerwca 2023 roku w Parku Śląskim i na lotnisku Katowice odbędzie się Jubileuszowa X Droniada - konkurs technologiczny organizowany w formule multidyscyplinarnych zawodów, którym...

26 maja 2023

Webinarium pt. „Integruj biznes, nie dane! Czyli dlaczego sama integracja danych nie zapewni Ci sukcesu na rynku? ” to kolejne z cyklu bezpłatnych spotkań organizowanych przez specjalistów z firmy...

23 maja 2023

Już w czerwcu odbędzie się bezpłatna konferencja „Dane / Wiedza / Innowacje”, organizowana w Warszawie przez firmę Globema. Wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem,...

22 maja 2023

W dniach 7-8 września 2023 roku w w Białowieży odbędzie się XVI Podlaskie Forum GIS pt. „GIS – nowe możliwości, narzędzia i zastosowania”.

18 maja 2023

Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Esri Polska zapraszają na VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w...

16 maja 2023

W sobotę (20 maja) odbędą się Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej, w ramach których będzie można się dowiedzieć jak wygląda studiowanie na Wydziale Geodezji i Kartografii.

15 maja 2023

Skutki zmian klimatycznych, presja urbanizacyjna oraz bezpieczeństwo mieszkańców – to główne wyzwania współczesnych miast. W odpowiedzi na nie, z inicjatywy Centrum GovTech działającego w ramach...

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
X Konferencja GIS w Nauce
22-23 czerwca 2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023
DANE / WIEDZA / INNOWACJE
14 czerwca 2023

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018