Podlaskie Forum GIS wraca po kilku latach przerwy

W dniach 7-8 września 2023 roku w w Białowieży odbędzie się XVI Podlaskie Forum GIS pt. „GIS – nowe możliwości, narzędzia i zastosowania”.

Podlaskie Forum GIS wraca po kilku latach przerwy

Po dłuższej przerwie wraca Podlaskie Forum GIS - konferncja, która cieszyła się w poprzednich edycjach dużym zainteresowaniem. Celem Konferencji jest rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez pozyskiwanie niezbędnej wiedzy w zakresie stosowania geoinformacji w różnych dziedzinach działalności społeczno-administracyjno-gospodarczej.

XVI Podlaskie Forum GIS daje możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji nad wymaganiami stawianymi przed administracją publiczną oraz instytucjami w zakresie utrzymania i korzystania z systemów informacji przestrzennej. Podczas Konferencji prezentowane będzie bogate doświadczenie przedstawicieli JST i firm, które swoją działalność opierają na systemach GIS. Jak co roku będzie również możliwość zapoznania się z nowościami dotyczącymi oprogramowania, usług czy sprzętu, oferowanymi przez firmy z sektora geoinformacyjnego.

Tematyka, która będzie poruszana na Forum to:

7 września

  • Sesja I: "GEOPORTALE - rewolucyjne zmiany czy ciągły rozwój?"
  • Sesja II: "Bezpieczeństwo publiczne."
  • Sesja III: "Pełna integracja czy okresowa synchronizacja danych? Modele wymiany danych przestrzennych między użytkownikami GIS."

8 września

  • Sesja IV: "Obowiązki i możliwości współdziałania administracji publicznej różnego szczebla."
  • Sesja V: "GIS w kontaktach z obywatelem i narzędzia pracy urzędu."

Konferencja adresowana jest do instytucji i środowisk zainteresowanych wykorzystywaniem informacji przestrzennej, w szczególności przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych oraz instytucji, które w praktyce stosują lub są zainteresowane wdrożeniem systemu GIS.

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne będą dostępne już wkrótce.

Konferencje - aktualności

01 grudnia 2023

W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Teledetekcji odbędzie się pod hasłem "Od Kopernika do Łazika. Rok kopernikański - kosmiczne zagadnienia".

28 listopada 2023

Drony do oceny stanu powietrza i upraw, do monitoringu obszarów leśnych, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej – te i wiele więcej zastosowań nowoczesnych technologii pomiarowych...

24 listopada 2023

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Coll. Biologicum UAM w Poznaniu odbędzie się VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Pierwszy dzień obrad...

23 listopada 2023

Tegoroczny GIS Day 2023 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbył się 17 listopada. Organizatorem był Instytut Gospodarki Przestrzennej i Geografii na Wydziale Geoinżynierii UWM oraz...

22 listopada 2023

O najnowszych technologiach dronowych, sztucznej inteligencji i systemach pomiarowych porozmawiają specjaliści już od 23 do 24 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Zaprezentują drony do...

20 listopada 2023

W dniach 15-16 listopada odbyła się dziesiąta edycja Wrocławskiego Dnia GIS, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Geodetów z UPWr oraz Koło Naukowo-Badawcze GIS z PWr.

17 listopada 2023

W dniach 22- 24 maja 2024 r. we Wrocławiu odbędzie się IV Akademia Kartografii i Geoinformatyki pod hasłem "Czas w opracowaniach kartograficznych i modelowaniu czasoprzestrzennym".

15 listopada 2023

Za nami I Kongres Geoinformacyjny. Wydarzenie miało miejsce w dniach 25-27 października. Sesje plenarne i posterowe odbywały się w hotelu QUBUS w Krakowie. Konferencję uświetnili goście zagraniczni...

14 listopada 2023

W tym tygodniu (15 listopada) obchodzimy Dzień GIS-u. Z tej okazji na całym świecie, w tym także w Polsce, organizowanych jest szereg wydarzeń, na których nie zabraknie ciekawych wykładów,...

13 listopada 2023

W dniach 26-29 października 2023 w Pekinie i Xuzhou odbył się XVIII kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Miernictwa Górniczego (ISM).

Nasze patronaty

VIII Forum Uni-Biznes GPS
8 grudnia 2023
Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
IDE-Świat Pomiarów
23-24 listopada 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
Konkurs SKP na Internetową Mapę Roku 2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser