XVI Podlaskie Forum GIS za nami

Wykorzystanie informacji przestrzennej w samorządach, instytucjach publicznych oraz w sektorze prywatnym było tematem konferencji „GIS Nowe Możliwości Narzędzia i Zastosowania”, która odbyła się w dniach 7-8 września w Białowieży.

Girl in a jacket

Wiesława Burnos, która w imieniu samorządu województwa przyjęła okolicznościowy grawerton od Stowarzyszenia Geodetów Polskich za wspieranie XVI Podlaskiego Forum GIS w Białowieży (fot. podlaskie.eu)

Wydarzenie zorganizowane było przez Samorząd Województwa Podlaskiego, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku. Forum zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego.

Celem konferencji było zainteresowanie m.in. przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych oraz instytucji technologią GIS.  XVI Podlaskie Forum GIS dało możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji nad wymaganiami stawianymi przed administracją publiczną oraz instytucjami w zakresie utrzymania i korzystania z systemów informacji przestrzennej. Podczas Konferencji prezentowano doświadczenie przedstawicieli JST i firm, które swoją działalność opierają na systemach GIS. Zebrani mogli wysłuchać także serii wykładów podzielonych na bloki tematyczne: rozwój GeoPortali, bezpieczeństwo publiczne czy możliwości współdziałania administracji publicznej różnego szczebla.  Jak co roku była też możliwość zapoznania się z nowościami dotyczącymi oprogramowania, usług czy sprzętu, oferowanymi przez firmy z sektora geoinformacyjnego.

– Cieszę się, że to tak ważne dla geodetów wydarzenie odbywa się właśnie tu, na podlaskiej ziemi. Chciałabym, abyście podczas tego spotkania mieli okazję, oprócz omawiania istotnych spraw dotyczących wykorzystywania nowoczesnych technologii do pozyskiwania informacji przestrzennej, zobaczyć piękno naszego regionu – mówiła Wiesława Burnos, która w imieniu samorządu województwa przyjęła okolicznościowy grawerton od Stowarzyszenia Geodetów Polskich za wspieranie XVI Podlaskiego Forum GIS w Białowieży.

Jak podkreślił Dariusz Wilczewski ze Stowarzyszenia Geodetów Polskich, konferencja miała bardziej swobodną formę.

– Najważniejsza dla nas jest wymiana zdań i myśli, a także wspólne rozmowy pomiędzy uczestnikami, a nie tylko interakcje pomiędzy prelegentami a publicznością. Naszym celem jest przedstawienie GIS-u jako narzędzia, które wspiera zarówno jednostki samorządowe, rządowe, jak i otoczenie biznesowe oraz organizacje pozarządowe – powiedział Dariusz Wilczewski.

W konferencji uczestniczyła reprezentująca Głównego Geodetę Kraju Anna Bober, dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii.

Konferencje - aktualności

18 września 2023

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki w Warszawie organizowanych jest wiele aktywności, w których będą uczestniczyć pracownicy i studenci Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

15 września 2023

FOSS4G 2024 - największe na świecie spotkanie programistów i użytkowników otwartego oprogramowania GIS odbędzie się w przyszłym roku w mieście Belem (Brazylia). FOSS4G 2024 odbędzie się w Brazylii

11 września 2023

Wykorzystanie informacji przestrzennej w samorządach, instytucjach publicznych oraz w sektorze prywatnym było tematem konferencji „GIS Nowe Możliwości Narzędzia i Zastosowania”, która odbyła się w...

08 września 2023

Poznaliśmy szczegółowy program XLV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej pt. "Metody kartograficzne i geomatyczne w badaniach interdyscyplinarnych", która odbędzie się w dniach 20-23 września...

05 września 2023

Po największej na świecie konferencji użytkowników GIS, czas na największe takie wydarzenie w Polsce. Już 25 października rozpocznie się organizowany przez Esri Polska Kongres GIS 2023.

25 lipca 2023

Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW zaprasza do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji pt. " Wyzwania współczesnej geoinformatyki".

18 lipca 2023

Można już zapisywać się na VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej, które odbędzie się w dniach 29 - 30 listopada 2023 r. w Poznaniu.

17 lipca 2023

W dniach 25 – 27 października 2023 r. w Krakowie odbędzie się I Kongres Geoinformacyjny pod hasłem „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni”.

15 lipca 2023

W dniach 13-14 września 2023 roku w Dęblinie odbędzie się konferencja naukowa pt. "NC 2023 – rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym"

06 lipca 2023

W dniach 13-15 września 2023 r. w Krobielowicach pod Wrocławiem odbędzie się XXIV Jesienna Szkoła Geodezji, którą organizują Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska oraz...

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser