Warsztaty z aplikacji SATDEFO do monitorowania terenów zagrożonych osiadaniem

Polska Agencja Kosmiczna we współpracy z SATIM Monitoring Satelitarny zaprasza na warsztaty online pt. „Jak w łatwy i szybki sposób wykryć i pomierzyć tereny zagrożone osiadaniem – czyli aplikacja SATDEFO”.

Aplikacja SATDEFO wykorzystuje satelitarne zobrazowania radarowe w celu wygenerowania map osiadania analizowanych regionów, a następnie automatycznie dostarcza informacje w postaci raportów lub alertów do klientów. Usługa opracowana przez firmę SATIM w sposób przyjazny dla użytkownika przedstawia zasięg i wielkość odkształceniach gruntu spowodowaną eksploatacją górniczą lub innym czynnikiem antropogenicznym.

Podczas spotkania uczestnicy nauczą się wykorzystywać innowacyjną technologię monitoringu satelitarnego bez konieczności znajomości jakiegokolwiek specjalistycznego oprogramowania. Ekspert SATIM ds. zobrazowań satelitarnych przedstawi działanie aplikacji oraz trzy scenariusze działań możliwe do wykorzystania przez użytkowników pracujących w jednostkach administracji publicznej choć nie tylko, a następnie będzie czas na pracę samodzielną i pytania do prowadzących.

Dla kogo przeznaczone są warsztaty on-line?

Dla administracji publicznej:

Usługa stanowi obiektywne źródło informacji o zjawiskach deformacji gruntów, uzyskanie informacji o osiadaniu znacząco zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Zawarte informacje pomogą władzom gmin i powiatów  w rozstrzyganiu decyzji dotyczących planowania przestrzennego, a także podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie istniejącej infrastruktury.

Dla mieszkańców:

Aplikacja pomoże mieszkańcom terenów zagrożonych deformacjami gruntu spowodowanymi działalnością górnicza. Umożliwia uzyskanie informacji o wartościach przemieszczeń terenu w obszarze niecki obniżeniowej, jak również poprowadzi poprzez proces uzyskania odszkodowania. Aplikacja zawiera opcję ustawienia alertu o bieżących przemieszczeniach terenu.

Dla przedsiębiorców, kancelarii prawniczych, ubezpieczycieli: 

Portal umożliwi firmom i przedsiębiorcom zajmującym się uzyskiwaniem odszkodowań, czy zabezpieczaniem budynków dostęp do  informacji o nowych obszarach objętych osiadaniami terenu.

Po zakończeniu warsztatów, każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pełny dostęp do serwisu do końca stycznia 2021 r..

Wirtualny przegląd portalu wraz z przedstawieniem możliwości zastosowań odbędzie się 17 grudnia 2020, o 10.00 i potrwa około 3 godzin. Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim.

Kim są prowadzący?

  • Mateusz Maślanka - Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Rynku. Wdraża z powodzeniem rozwiązania z zakresu wykorzystania satelitarnych danych radarowych. Swoimi kompetencjami wspiera działania dotyczące górnictwa, budownictwa, planowania przestrzennego, zarządzania miastem, modelowania 3D, leśnictwa oraz rolnictwa. Posiada bardzo duże doświadczenie związane z dystrybucją zobrazowań satelitarnych, a także aplikacji do przetwarzania danych LiDAR i GIS oraz wizualizacji kartograficznej. Jest absolwentem Geografii o specjalności Systemy Informacji Geograficznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • Daria Soszyńska - Specjalista ds. rozwoju sprzedaży. Przyszła absolwentka Geoinformatyki na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej. Specjalistka z dziedziny Systemów Informacji Geograficznej. Interesuje się modelowaniem trójwymiarowym, wykorzystując swoje umiejętności do odtwarzania z planów  nieistniejących już budynków.

Wydarzenie jest finansowane przez Polską Agencję Kosmiczną, darmowe dla uczestników, jednak obowiązuje limit miejsc. Rejstracja pod tym linkiem. Wypełnienie formularza rejestracyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem na warsztaty. Organizatorzy do 17 grudnia prześlą osobom zakwalifikowanym informacje o sposobie połączenia. Decyduje kolejność zgłoszeń,

Konferencje - aktualności

08 maja 2024

Ruszyły zapisy na X edycję konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego", która odbędzie się w dniach 4 – 5 czerwca 2024 roku we Wrocławiu.

24 kwietnia 2024

W dniach 4-5 listopada 2024 roku odbędzie się XXXII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem "Geoinformacja w czasach sztucznej inteligencji".

22 kwietnia 2024

W dniach 18-19 kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji, podczas której członkowie studenckich kół prezentowali swoje dotychczasowe wyniki w formie referatów i posterów.

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

03 kwietnia 2024

W dniach 23-25 września 2024 r. w Olsztynie odbędzie się XLVI Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna pod hasłem „Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do...

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser