Hackathon HackVision: Przygotuj rozwiązania wykorzystujące dane satelitarne

W ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP) odbędzie się hackathon HackVision dotyczący wykorzystania danych i produktów serwisów programu Copernicus.

Hackathon to zwykle wydarzenie, podczas którego uczestnicy w bardzo krótkim okresie czasu (od kilku godzin do dwóch dni) opracowują nowe rozwiązania, tworzą aplikacje i strony internetowe oraz rozwiązują postawione przed nimi wyzwania. Ze względu na złożoną naturę wykorzystania danych satelitarnych z programu Copernicus, ta edycja hackathonu ma formę bardziej warsztatową, gdzie skrystalizowane już pomysły i opracowujące je drużyny są prowadzone przez mentorów i ekspertów ku realizacji.

Hackathon HackVision jest skierowany do studentów i doktorantów polskich uczelni, którzy studiują kierunki takie jak: Geografia, Geodezja, Kartografia, Teledetekcja, Geoinformatyka, Informatyka i pokrewne. A jeśli dodatkowo mają zacięcie do marketingu i posiadają żyłkę przedsiębiorcy to jest to wydarzenie dla nich.

W tej edycji HackVision FPCUP poszukiwane są drużyny, które mają już swój pomysł, lub jego zalążek. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu ani drużyny, to najpierw przejrzyj listę wyzwań na stronie wydarzenia https://hackvision.pl i zainspiruj się do znalezienia rozwiązań. Podziel się tymi wyzwaniami ze znajomymi, którzy mają coś wspólnego z programowaniem, teledetekcją, marketingiem i biznesem – razem stwórzcie zespół, zorganizujcie burzę mózgów i wyłońcie najciekawszy pomysł.

Celem HackVision powered by FPCUP jest znalezienie nowych sposobów na wykorzystanie tych danych satelitarnych z programu Copernicus i wsparcie jednostek administracji publicznej w realizacji zadań. Oto 10 kroków aby stać się zwycięzcą HackVision FPCUP:

  1. Zarejestrujcie się na Hackathon na stronie https://hackvision.pl.
  2. Wybierzcie wyzwanie, dla którego chcielibyście opracować rozwiązanie (kod/demo/pilotaż).
  3. Zjawcie się pod wskazaną lokalizację, gdzie odbywać się będzie Hackathon.
  4. Podczas sesji Praca w zespołach, praca z mentorami konsultujcie się z ekspertami o swoim pomyśle.
  5. Opracujcie prezentację swojego rozwiązania.
  6. Podczas sesji Prezentacje i wybór najlepszego zespołu wybierzemy 3 zespoły, które będą pracowały nad swoim rozwiązaniem. Będziecie mieli cały tydzień na przygotowanie kodu/demo/pilotażu.
  7. Po tygodniu zaprezentujcie swoje rozwiązanie. Spotkanie odbędzie się w formule online.
  8. Z każdej lokalizacji/miasta wyłonimy zwycięski zespół, który weźmie udział w finałowej konferencji prezentującej rozwiązania Hackathonu. Będzie to etap ogólnopolski.
  9. Podczas etapu ogólnopolskiego wyłonimy zwycięzcę HackVision FPCUP.
  10. Zwycięski zespół pojedzie na wycieczkę do Tuluzy we Francji.

Hackathon będzie realizowany w kilku miastach (jak na przykład Gdańsk, Warszawa, Rzeszów, Poznań i inne). Poszczególne daty hackathonów i ich lokalizacje znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia. Udział w hackathonie jest zupełnie darmowy. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Głównym organizatorem HackVision FPCUP jest Instytut Geodezji i Kartografii przy współudziale Absiskey Polska.

Program Copernicus to unijny program obserwacji Ziemi, w ramach którego analizuje się naszą planetę i jej środowisko, aby uzyskać maksymalne korzyści dla wszystkich obywateli Unii. W ramach programu dostępne są usługi informacji oparte na obserwacji satelitarnej Ziemi oraz dane in situ (inne niż dotyczące kosmosu). Program jest koordynowany i zarządzany przez Komisję Europejską, we współpracy z państwami członkowskimi, Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), Europejską Organizacją Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT), Europejskim Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF), agencjami UE i instytutem badawczym Mercator Océan. Użytkownicy mają bezpłatny i otwarty dostęp do usług informacyjnych świadczonych w ramach programu.

 

Konferencje - aktualności

08 maja 2024

Ruszyły zapisy na X edycję konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego", która odbędzie się w dniach 4 – 5 czerwca 2024 roku we Wrocławiu.

24 kwietnia 2024

W dniach 4-5 listopada 2024 roku odbędzie się XXXII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem "Geoinformacja w czasach sztucznej inteligencji".

22 kwietnia 2024

W dniach 18-19 kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji, podczas której członkowie studenckich kół prezentowali swoje dotychczasowe wyniki w formie referatów i posterów.

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

03 kwietnia 2024

W dniach 23-25 września 2024 r. w Olsztynie odbędzie się XLVI Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna pod hasłem „Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do...

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser