GIS Day 2022 w Poznaniu

Poznański GIS Day 2022 odbędzie się 16 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

GIS Day 2022 w Poznaniu

GIS Day to coroczne święto geoinformacji, mające na celu popularyzację i rozszerzenie wiedzy z zakresu Systemów Informacji Geograficznej i najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie geografii. Wydarzenie przybliża działalności pracowników uczelni oraz przedsiębiorców w zakresie wykorzystywania narzędzi GIS, a także pozwala na naukę obsługi oprogramowania i rozwinięcie własnych kompetencji w zakresie wykorzystywania danych przestrzennych podczas licznych warsztatów wśród uczniów, studentów, pracowników naukowych, nauczycieli oraz entuzjastów geoinformacji.

Tegoroczna edycja, po dwóch latach zdalnej formy, odbędzie się już 16 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM i jest organizowana przez Sekcję Geoinformacji, we współpracy z Sekcją Geomatyczną Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wydarzenie rozpocznie się od godziny 9:30 oraz będzie transmitowane na żywo na facebooku GIS Day Poznań.

GIS Day 2022 w Poznaniu to okazja do wysłuchania licznych prelekcji oraz udziału w rozmaitych warsztatach, które przybliżą wykorzystanie danych przestrzennych w aspektach społecznych, geomatycznych czy przyrodniczych.

Wszelkie informacje o zapisach na warsztaty, konkursach, transmisji na żywo lub dokładnym harmonogramie są dostępne na stronie internetowej gisday.amu.edu.pl i mediach społecznościowych.

Konferencje - aktualności

06 czerwca 2023

Ponad 220 osób wzięło udział w konferencji "Informacja Przestrzenna IMPULSem dla rozwoju lokalnego", która odbyła się 5 czerwca 2023 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

02 czerwca 2023

Alicja Kulka, p.o. Główny Geodeta Kraju zaprasza geodetów uprawnionych na II edycję bezpłatnego szkolenia, które jest w dużej mierze odpowiedzią na liczne pytania i wątpliwości kierowane do Głównego...

01 czerwca 2023

Ruszyły zapisy na organizowane przez GUGiK warsztaty fotogrametryczne pt. „Wykorzystanie danych fotogrametrycznych na potrzeby aktualizacji baz powiatowych”.

29 maja 2023

W dniach od 1 do 4 czerwca 2023 roku w Parku Śląskim i na lotnisku Katowice odbędzie się Jubileuszowa X Droniada - konkurs technologiczny organizowany w formule multidyscyplinarnych zawodów, którym...

26 maja 2023

Webinarium pt. „Integruj biznes, nie dane! Czyli dlaczego sama integracja danych nie zapewni Ci sukcesu na rynku? ” to kolejne z cyklu bezpłatnych spotkań organizowanych przez specjalistów z firmy...

23 maja 2023

Już w czerwcu odbędzie się bezpłatna konferencja „Dane / Wiedza / Innowacje”, organizowana w Warszawie przez firmę Globema. Wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem,...

22 maja 2023

W dniach 7-8 września 2023 roku w w Białowieży odbędzie się XVI Podlaskie Forum GIS pt. „GIS – nowe możliwości, narzędzia i zastosowania”.

18 maja 2023

Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Esri Polska zapraszają na VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w...

16 maja 2023

W sobotę (20 maja) odbędą się Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej, w ramach których będzie można się dowiedzieć jak wygląda studiowanie na Wydziale Geodezji i Kartografii.

15 maja 2023

Skutki zmian klimatycznych, presja urbanizacyjna oraz bezpieczeństwo mieszkańców – to główne wyzwania współczesnych miast. W odpowiedzi na nie, z inicjatywy Centrum GovTech działającego w ramach...

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
X Konferencja GIS w Nauce
22-23 czerwca 2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023
DANE / WIEDZA / INNOWACJE
14 czerwca 2023

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018