GIS Day 2022. Sprawdź, gdzie i co będzie się działo

W tym tygodniu (16 listopada) obchodzimy Dzień GIS-u. Z tej okazji na całym świecie, w tym także w Polsce, organizowanych jest szereg wydarzeń, na których nie zabraknie ciekawych wykładów, warsztatów i konkursów upowszechniających ideę GIS-u.

gisday mapa

 Lokalizacje tegorocznych obchodów Dnia GIS na mapie Esri

Inicjatorem Dnia GIS jest National Geographic Society oraz firma Esri. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku. Jest to wydarzenie o skali globalnej, będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week). W tym dniu twórcy technologii oraz idei GIS dzielą się swoimi osiągnięciami oraz przedstawiają perspektywy rozwoju. Prezentują najnowocześniejsze aplikacje oraz propagują ich wdrażanie w ośrodkach akademickich, naukowych, szkołach czy innych ośrodkach na całym świecie. Tegoroczny GIS Day obchodzony będzie 16 listopada i w tym dniu odbędzie się większość imprez.


Bydgoszcz

Na GIS Day w Bydgoszczy, który odbędzie się w dniach 16-17 listopada, zaprasza Zespół Szkół Budowlanych.


Chorzów

WODGiK w Katowicach zaprasza na Kosmiczny Dzień GIS, który odbędzie się 15 listopada w Planetarium Śląski Park Nauki w Chorzowie.


Gdynia

Na Trójmiejski GIS Day zaprasza Uniwersytet Morski w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada w godzinach 9.00-14.00 w Auli Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni


Kielce:

Na GIS Day w Kielcach zaprasza Instytut Geografii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego


Kraków

Małopolski GISday, który odbędzie się 16 listopada pod hasłem "Przestrzeń wokół nas" – jest wspólną inicjatywą konsorcjum Krakowskiego GISday tworzonego od 2008 roku przez: Uniwersytet Jagielloński (UJ), Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (URK), Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (AGH), Uniwersytet Pedagogiczny (UP) i Politechnikę Krakowską (PK) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (UMWM).


Lublin

Tegoroczna edycja GIS Day na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się 16 listopada 2022 i prowadzona będzie w formie stacjonarnej. Organizatorem Dnia GIS na UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT, działające przy Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.

W ramach obchodów GIS-DAY 2022 na wydziale Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędą się otwarte warsztaty 3D GIS podczas których uczestnicy dowiedzą się jak samodzielnie przygotować trójwymiarową wizualizację miast.


Łódź

Obchody łódzkiego Dnia GIS 2022 odbędą się 16 listopada w budynku Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Narutowicza 88, Łódź, aula 19). Rozpoczęcie o godz. 9:00.


Olsztyn

Na GIS Day w Olsztynie zaprasza Wydział Geoinżynierii UWM


Poznań

Poznański GIS Day 2022 odbędzie się 16 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Sosnowiec

Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Śląskie Laboratorium GIS oraz PTG Odział Katowicki zapraszają na GIS Day 2022 na Uniwersytecie Śląskim, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada.


Toruń

Na GIS Day w Toruniu zaprasza: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a także Zespół Szkół Technicznych w Toruniu.


Warszawa

GIS w Stolicy odbędzie się 23 listopada w murach Wojskowej Akademii Technicznej.


Wrocław

W dniach 16-17 listopada 2022 odbędzie się dziewiąta edycja Wrocławskiego Dnia GIS pod hasłem „Odnajdź się w GIS”. Wrocławski GIS Day organizowany jest dzięki współpracy Koła Naukowo Badawczego GIS im. dr inż. Józefa Woźniaka działającego przy Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz Studenckiego Koła Naukowego Geodetów funkcjonującego na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego.


 

Konferencje - aktualności

23 marca 2023

Łódzki Ośrodek Geodezji zaprasza na konferencję kończącą projekt pt. „Informatyczne usługi przestrzenne w rewitalizowanej strefie wielkomiejskiej miasta Łodzi”.

20 marca 2023

W dniach 25 – 27 października 2023 r. w Krakowie odbędzie się X Ogólnopolskie Sympozjum Geoinformacyjne organizowane jednocześnie jako I Kongres Geoinformacyjny „Współczesne technologie...

17 marca 2023

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Geodety odbywają się pod hasłem „Geodeta - człowiek, który kryje się za mapą”. Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowo-Badawcze GIS, które zrzesza w swoich...

07 marca 2023

Ruszyła rekrutacja do 2. edycji Letniej Szkoły Geomatyki, którą od 19 do 30 czerwca 2023 roku organizuje Politechnika Warszawska.

06 marca 2023

Esri Polska po raz kolejny zaprasza zainteresowanych zgłębieniem tajników analityki przestrzennej na Kongres GIS – tym razem w swojej oryginalnej i cenionej formule na żywo. Tegoroczne spotkanie...

01 marca 2023

W dniach 13 - 15 czerwca 2023 r. w formie hybrydowej odbędzie się międzynarodowa konferencja "XXIII Conference of PhD Students and Young Scientists" (wcześniej Konferencja Doktorantów i Młodych...

24 lutego 2023

QGIS User Conference'23 to międzynarodowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w Holandii.

22 lutego 2023

Firma Geo-System zaprasza na VIII już edycję konferencji technicznej pt.: „Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK”, która, tak jak w latach poprzednich, odbędzie się w Centrum Konferencyjnym...

07 lutego 2023

Polska Agencja Kosmiczna zaprasza na seminarium „Monitoring satelitarny dla klimatu. Miejskie wyspy ciepła”, które poświęcone będzie wynikom analiz powierzchniowej miejskiej wyspy ciepła (PMWC)...

02 lutego 2023

Globema zaprasza na kolejny z cyklu webinariów poświęconych danym. Tym razem, podczas spotkania: “Data Processing, czyli jak przetwarzać dane, by z sukcesem wykorzystać je w dalszych analizach i...

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018