GIS Day 2022. Sprawdź, gdzie i co będzie się działo

W tym tygodniu (16 listopada) obchodzimy Dzień GIS-u. Z tej okazji na całym świecie, w tym także w Polsce, organizowanych jest szereg wydarzeń, na których nie zabraknie ciekawych wykładów, warsztatów i konkursów upowszechniających ideę GIS-u.

gisday mapa

 Lokalizacje tegorocznych obchodów Dnia GIS na mapie Esri

Inicjatorem Dnia GIS jest National Geographic Society oraz firma Esri. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku. Jest to wydarzenie o skali globalnej, będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week). W tym dniu twórcy technologii oraz idei GIS dzielą się swoimi osiągnięciami oraz przedstawiają perspektywy rozwoju. Prezentują najnowocześniejsze aplikacje oraz propagują ich wdrażanie w ośrodkach akademickich, naukowych, szkołach czy innych ośrodkach na całym świecie. Tegoroczny GIS Day obchodzony będzie 16 listopada i w tym dniu odbędzie się większość imprez.


Bydgoszcz

Na GIS Day w Bydgoszczy, który odbędzie się w dniach 16-17 listopada, zaprasza Zespół Szkół Budowlanych.


Chorzów

WODGiK w Katowicach zaprasza na Kosmiczny Dzień GIS, który odbędzie się 15 listopada w Planetarium Śląski Park Nauki w Chorzowie.


Gdynia

Na Trójmiejski GIS Day zaprasza Uniwersytet Morski w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada w godzinach 9.00-14.00 w Auli Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni


Kielce:

Na GIS Day w Kielcach zaprasza Instytut Geografii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego


Kraków

Małopolski GISday, który odbędzie się 16 listopada pod hasłem "Przestrzeń wokół nas" – jest wspólną inicjatywą konsorcjum Krakowskiego GISday tworzonego od 2008 roku przez: Uniwersytet Jagielloński (UJ), Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (URK), Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (AGH), Uniwersytet Pedagogiczny (UP) i Politechnikę Krakowską (PK) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (UMWM).


Lublin

Tegoroczna edycja GIS Day na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się 16 listopada 2022 i prowadzona będzie w formie stacjonarnej. Organizatorem Dnia GIS na UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT, działające przy Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.

W ramach obchodów GIS-DAY 2022 na wydziale Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędą się otwarte warsztaty 3D GIS podczas których uczestnicy dowiedzą się jak samodzielnie przygotować trójwymiarową wizualizację miast.


Łódź

Obchody łódzkiego Dnia GIS 2022 odbędą się 16 listopada w budynku Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Narutowicza 88, Łódź, aula 19). Rozpoczęcie o godz. 9:00.


Olsztyn

Na GIS Day w Olsztynie zaprasza Wydział Geoinżynierii UWM


Poznań

Poznański GIS Day 2022 odbędzie się 16 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Sosnowiec

Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Śląskie Laboratorium GIS oraz PTG Odział Katowicki zapraszają na GIS Day 2022 na Uniwersytecie Śląskim, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada.


Toruń

Na GIS Day w Toruniu zaprasza: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a także Zespół Szkół Technicznych w Toruniu.


Warszawa

GIS w Stolicy odbędzie się 23 listopada w murach Wojskowej Akademii Technicznej.


Wrocław

W dniach 16-17 listopada 2022 odbędzie się dziewiąta edycja Wrocławskiego Dnia GIS pod hasłem „Odnajdź się w GIS”. Wrocławski GIS Day organizowany jest dzięki współpracy Koła Naukowo Badawczego GIS im. dr inż. Józefa Woźniaka działającego przy Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz Studenckiego Koła Naukowego Geodetów funkcjonującego na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego.


 

Konferencje - aktualności

22 maja 2024

W dniach 16-18 września 2024 roku w Szczecinie odbędzie się I Międzynarodowa Szkoła Letnia organizowana przez Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (PTFiT) wraz z Niemieckim Towarzystwem...

20 maja 2024

W niedzielę (19 maja) w Akrze, stolicy Ghany rozpoczęło się jedno z największych spotkań geodezyjnych na świecie - FIG Working Week 2024.

17 maja 2024

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zaprasza na szkolenie on-line i warsztaty stacjonarne dotyczące planowania przestrzennego po nowelizacji ustawy.

16 maja 2024

Tegoroczny GeoPiknik odbędzie się 24 maja na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego w Józefosławiu.

14 maja 2024

Dostępny jest już szczegółowy program III Spotkania użytkowników QGIS, które w dniach 25-26 czerwca 2024 roku odbędzie się w Poznaniu.

10 maja 2024

W dniach 18-21 lipca 2024 roku na Politechnice Łódzkiej odbędzie się State of the Map Europe 2024 - międzynarodowe wydarzenie, które odbywa się w różnych krajach Europy. Jego celem jest wymiana...

08 maja 2024

Ruszyły zapisy na X edycję konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego", która odbędzie się w dniach 4 – 5 czerwca 2024 roku we Wrocławiu.

24 kwietnia 2024

W dniach 4-5 listopada 2024 roku odbędzie się XXXII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem "Geoinformacja w czasach sztucznej inteligencji".

22 kwietnia 2024

W dniach 18-19 kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji, podczas której członkowie studenckich kół prezentowali swoje dotychczasowe wyniki w formie referatów i posterów.

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser