GIS Day 2022. Sprawdź, gdzie i co będzie się działo

W tym tygodniu (16 listopada) obchodzimy Dzień GIS-u. Z tej okazji na całym świecie, w tym także w Polsce, organizowanych jest szereg wydarzeń, na których nie zabraknie ciekawych wykładów, warsztatów i konkursów upowszechniających ideę GIS-u.

gisday mapa

 Lokalizacje tegorocznych obchodów Dnia GIS na mapie Esri

Inicjatorem Dnia GIS jest National Geographic Society oraz firma Esri. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku. Jest to wydarzenie o skali globalnej, będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week). W tym dniu twórcy technologii oraz idei GIS dzielą się swoimi osiągnięciami oraz przedstawiają perspektywy rozwoju. Prezentują najnowocześniejsze aplikacje oraz propagują ich wdrażanie w ośrodkach akademickich, naukowych, szkołach czy innych ośrodkach na całym świecie. Tegoroczny GIS Day obchodzony będzie 16 listopada i w tym dniu odbędzie się większość imprez.


Bydgoszcz

Na GIS Day w Bydgoszczy, który odbędzie się w dniach 16-17 listopada, zaprasza Zespół Szkół Budowlanych.


Chorzów

WODGiK w Katowicach zaprasza na Kosmiczny Dzień GIS, który odbędzie się 15 listopada w Planetarium Śląski Park Nauki w Chorzowie.


Gdynia

Na Trójmiejski GIS Day zaprasza Uniwersytet Morski w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada w godzinach 9.00-14.00 w Auli Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni


Kielce:

Na GIS Day w Kielcach zaprasza Instytut Geografii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego


Kraków

Małopolski GISday, który odbędzie się 16 listopada pod hasłem "Przestrzeń wokół nas" – jest wspólną inicjatywą konsorcjum Krakowskiego GISday tworzonego od 2008 roku przez: Uniwersytet Jagielloński (UJ), Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (URK), Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (AGH), Uniwersytet Pedagogiczny (UP) i Politechnikę Krakowską (PK) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (UMWM).


Lublin

Tegoroczna edycja GIS Day na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się 16 listopada 2022 i prowadzona będzie w formie stacjonarnej. Organizatorem Dnia GIS na UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT, działające przy Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.

W ramach obchodów GIS-DAY 2022 na wydziale Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędą się otwarte warsztaty 3D GIS podczas których uczestnicy dowiedzą się jak samodzielnie przygotować trójwymiarową wizualizację miast.


Łódź

Obchody łódzkiego Dnia GIS 2022 odbędą się 16 listopada w budynku Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Narutowicza 88, Łódź, aula 19). Rozpoczęcie o godz. 9:00.


Olsztyn

Na GIS Day w Olsztynie zaprasza Wydział Geoinżynierii UWM


Poznań

Poznański GIS Day 2022 odbędzie się 16 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Sosnowiec

Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Śląskie Laboratorium GIS oraz PTG Odział Katowicki zapraszają na GIS Day 2022 na Uniwersytecie Śląskim, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada.


Toruń

Na GIS Day w Toruniu zaprasza: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a także Zespół Szkół Technicznych w Toruniu.


Warszawa

GIS w Stolicy odbędzie się 23 listopada w murach Wojskowej Akademii Technicznej.


Wrocław

W dniach 16-17 listopada 2022 odbędzie się dziewiąta edycja Wrocławskiego Dnia GIS pod hasłem „Odnajdź się w GIS”. Wrocławski GIS Day organizowany jest dzięki współpracy Koła Naukowo Badawczego GIS im. dr inż. Józefa Woźniaka działającego przy Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz Studenckiego Koła Naukowego Geodetów funkcjonującego na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego.


 

Nasze patronaty

Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022
Forum GPS
9 grudnia 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018